حبوبات عمده در اهواز را بخورید و به عمق دریا بروید

جایگزین‌های گوشتی گیاهی مانند سوسیس‌های گیاهی، سوسیس‌های وگن یا نان‌های همبرگر اغلب از پروتئین سویا یا پروتئین

حبوبات عمده در اهواز تشکیل شده‌اند. می توانید ببینید که اینها در ژانویه در هفته سبز در برلین مد روز هستند.

نستله در اینجا یک براتوورست گیاهی Garden Gourmet ارائه کرد که بازخورد بسیار مثبتی دریافت کرد. توفو از سویا تهیه می شود. محصولات مشابه توفو نیز در دسترس هستند، به عنوان مثال، از لوپین («لوپینو» چنین محصولی است) یا نخود («کوفو»، محصولی از یک استارت‌آپ برلینی) ساخته شده‌اند.

بسیاری از جایگزین های شیر و ماست اغلب بر اساس غلات و مغزها و همچنین حبوبات هستند. نمونه های معروف و محبوب نوشیدنی سویا یا نوشیدنی لوپین است.

بادام زمینی کلاسیک در بخش میان وعده است. نخود تفت داده شده و چاشنی‌شده، یک جایگزین میان‌وعده خوشمزه نیز می‌سازد، مانند آنچه توسط استارت‌آپ Hulsenreich از Halle an der Saale در هفته سبز 2019 ارائه شد. سایر تنقلات تهیه شده از حبوبات نیز اکنون در قفسه های چیپس یافت می شوند، مانند چیپس عدس و ناچو نخود. یک دیپ مناسب عمدتاً از نخود تشکیل شده است – هوموس مخصوص شرقی که در آلمان نیز از محبوبیت فزاینده ای برخوردار است.

حبوبات نه تنها برای یک رژیم غذایی سالم و متعادل جالب هستند. آنها همچنین به عنوان یک جزء مهم از تولید مواد غذایی پایدارتر و سازگار با آب و هوا مورد بحث قرار می گیرند.

به گفته BZfE، یکی از مزایای کشاورزی این است که حبوبات از طریق همزیستی با باکتری های گره، نیتروژن اتمسفر را از هوا غنی می کنند، که حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد. و در هنگام رشد فقط به مقادیر کمی کود نیتروژن نیاز دارند. علاوه بر این، حبوبات معمولاً فقط نیاز آبی کم تا نسبتاً بالایی دارند.

انجمن آلمانی تغذیه (DGE) می خواهد جایگاه حبوبات را در رژیم غذایی آلمانی ها تقویت کند. این سازمان از سال 1956 10 قانون خود را برای یک رژیم غذایی متعادل تدوین کرده است.

حبوبات در حال حاضر هنوز در گروه محصولات سبزیجات یکپارچه هستند. به گفته BZfE، پروفسور برنهارد واتزل، معاون رئیس DGE در یک سخنرانی در اکتبر 2019، گفت: ما می خواهیم به زودی آن را تغییر دهیم زیرا دیگر به روز نیست. باید دید پس از بازنگری قوانین حبوبات، DGE چه توصیه ای خواهد کرد.