خرما خشک زرد موجب بروز علائم سرما خوردگی در انسان می شود

اسید آمینه ضروری تریپتوفان موجود در خرما خشک زرد تولید هورمون سروتونین را در بدن تحریک می کند که به عنوان “هورمون شادی” یا “هورمون احساس خوب” نیز شناخته می شود. سروتونین در تولید شیر نقش دارد.

به همین دلیل، میوه های خرما تازه یا خشک نه تنها منبع انرژی سالم به حساب می آیند، بلکه برای تغذیه در دوران بارداری و شیردهی نیز جالب هستند.

علاوه بر این، خرما به دلیل فیبر بالایی که دارد به راحتی قابل هضم است. این اغلب می تواند یک عامل تعیین کننده برای مادران شیرده نیز باشد.

محتوای بالای منیزیم و ویتامین ها همچنین باعث می شود که این میوه به یک میان وعده توصیه شده در دوران بارداری تبدیل شود، زمانی که بدن مادر آینده نیاز زیادی به بدن دارد.

و از آنجایی که خرمای تازه طعم فوق‌العاده‌ای شیرین و لذیذ دارد، در آینده ممکن است پاسخ این سوال در مورد هوس بارداری را بشنوید: “خرما و ترشی”.

چه به صورت تازه و چه خشک غذای مناسب تری وجود ندارد که حاوی قند و چربی صنعتی نباشد، کالری کمی داشته باشد و شیرینی ما را کاملا سیر کند.

همانطور که سیب جزء ضروری یک روز سالم در عرض های جغرافیایی ما است، به جای آن می توان گفت: “یک خرما در روز پزشک را دور نگه می دارد”.گرما و انرژی بسیاری از روزهای آفتابی که بخشی از شرایط بهینه رشد درخت خرما است، در شیرینی تقریباً طاقت فرسا خرما ذخیره می شود.

اما بدون آب کافی، خرمای تازه گوشت شاداب و شادابی نخواهد داشت، به همین دلیل است که بسیار محبوب هستند. به همین دلیل است که خرما در واحه‌ها یا باغ‌های نخل آبی در کشورهای آفتاب‌خیز و گرم جهان رشد می‌کند.

خرما در سراسر خاورمیانه و همچنین در کالیفرنیا رشد می کند و گونه های سازگار منطقه ای حتی در هند و چین نیز کشت می شود.

با این حال، کشورهای پیشرو در حال رشد و بالاتر از همه کشورهای صادرکننده مصر، ایران و عربستان سعودی هستند که هر کدام سالانه حدود یک میلیون تن خرما را وارد بازار می کنند.