نمک دریا در طب اسلامی موجب برطرف شدن لک های صورت شما می شود

شاید قبلاً در مورد لزوم پرهیز از مصرف نمک به طور کلی در رژیم غذایی خود برای حفظ سلامت و ایمنی قلب و جلوگیری از فشار خون و بیماری های کلیوی شنیده باشید.

اما هشدارهای غذایی درباره سدیم اغلب به نمک سفید تصفیه شده موجود در بازارها و رستوران ها اشاره دارد. این به این دلیل است که این کیفیت تقریباً به طور کامل از مزایای معدنی خود بی بهره است و فقط حاوی سدیم و کلرید است که در واقع ممکن است عواقب جدی برای سلامت بدن و اندام های داخلی داشته باشد.

با این حال، نمک دریا در طب اسلامی اغلب توسط اجداد ما استفاده می شد و برای چاشنی غذا و ارتقای سلامتی یک کالای ارزشمند بود. نوعی نمک تصفیه نشده با ارزش غذایی مانند نمک دریای سلتیک و نمک دریایی هیمالیا با رنگ های خاکستری یا صورتی آن است.

مقادیر مناسب این نمک ها به تعادل بدن و تامین مواد مغذی که رژیم مدرن ما فاقد آن است کمک می کند و همچنین طعم غذا را در فرآیند پخت افزایش می دهد و فواید دیگری برای سلامتی مرتبط با پوست و زیبایی دارد.

در این گزارش به بررسی فواید استفاده از نمک دریا برای سلامتی و بدن و نحوه استفاده صحیح از آن می پردازیم. برای اینکه ایمنی و سلامت بدن را تهدید نکند.

نمک دریا از طریق فرآیند تبخیر آب شور تولید می شود. به دلیل جذب مواد معدنی ضروری از پوشش گل آلود آب و دریاها، ممکن است رنگ آن در مقایسه با نمک تصفیه شده تیره تر باشد.

در حالی که برداشت و تهیه نمک خوراکی تصفیه شده معمولاً شامل فرآوری سنگین می‌شود، از جمله استخراج معدن و به دنبال آن ید کردن، سفید کردن و رقیق‌سازی با مواد ضد گیر.

طبق وب سایت Organic Facts، مواد شیمیایی بیشتری در طول پردازش نمک تصفیه شده اضافه می شود و اغلب مواد معدنی و عناصر کمیاب مفید موجود در آن، به استثنای سدیم و کلرید را از بین می برد.

و بر خلاف نمک های تصفیه شده، تهیه نمک دریا معمولاً شامل پردازش بسیار کمی است، بنابراین رطوبت و مزایای معدنی خود را حفظ می کند. این مواد معدنی به شکلی وجود دارند که استفاده و جذب آن برای بدن انسان آسان است.

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی منطقه نیز ممکن است نقش مهمی در کیفیت و ترکیب مواد معدنی موجود در نمک دریا داشته باشد.